Змагання з альпінізму на стенді. Як проходять, який формат?

На скеледромі в Одесі 25-26 вересня відбувся Кубок України з альпінізму, техніка альпінізму. Поговоримо, як це було, бо не всі собі уявляють формат та мету таких змагань, регламенти теж читають не всі. В результаті цікаві змагання, де можна прокачати свої вміння, порівняти свої результати з результатами інших, порозумітись краще з напарником, просто полазити в сильній команді, лишаються без належної уваги альпіністської спільноти.
18 спортсменів зібрались на скеледромі альпклубу “Одеса”, що розташований на березі моря в Аркадії. Перший день змагались за вихід у фінал, другий день в фінал було допущено 6 зв’язок, тобто 12 осіб.
Як змагались альпіністи?

ідомо, що альпінізм складається з багатьох навичок: пересування по різних рельєфах від скельного до снігового, засоби страховки, засоби підйомів та засоби спусків. Частково ці вміння можна і необхідно закріпити саме на стенді. Тому мета таких змагань – продемонструвати свою майстерність саме з таких умінь: підйом з використанням ШТО (штучні точки опори), підйом вільним лазінням, підйом з льодовими інструментами, підйом по перилах, маятники, траверси та інше. Звісно, природний рельєф це не замінить, але закріпити навички допоможе.
Учасники мали подолати 4 траси. Було схоже на скелелазний фестиваль: одночасно в різних кутках стенду лізе 4 зв’язки, кожний свою трасу.
Перша траса – класичний підйом по перилах. Підійматися треба якомога швидше, суддя фіксує підйом секундоміром. Звісно, слідкує за безпекою. У засобах підйому немає обмежень – жумар, прусік, пантін, хто як звик.
Друга траса – підйом з використанням ШТО. Зона для лазіння обмежена червоними стрічками. Є суддівські точки для страхування, але треба обов’язково в процесі підйому використати для страхування декілька закладних елементів. Навантажити їх чи ні – справа особиста, але використати необхідно. На трасі були спеціальні зачіпки з отворами під закладні елементи.
Третя траса – лазіння з льодовими молотками. На цьому етапі була верхня страховка. Умови – ніяких хапань руками, тільки інструмент.
Четверта траса – вільне лазіння з нижньою страховкою. Траса 6а+.
Траси мають подолати по черзі обидва напарники, так що у кожного є змога продемонструвати своє вміння. Потім рахують бали й визначають переможця.
Такі змагання відмінна нагода продемонструвати свою майстерність та прокачати скіли. Також не варто забувати, що саме на таких заходах закриваються зараз розряди. Так, це не справжні гори, але для підготовки до сходжень, участь у таких змаганнях дуже і дуже бажана. Сподіваємось, що наступного разу охочих буде більше!
За традицією, дякуємо всім хто приїхав, взяв участь, хто мотивував своїм прикладом, хто судив, робив траси, спостерігав як глядач!
Головний суддя – Горбенко Мстислав (ЗМС)
Секретар змагань – Гончаренко Надія
Постановник трас – Вишнев Олексій
Майстер-класи з суддівства Клебанський Володимир (МС) та Лавриненко Олександр (МС)
Допомога в організації – Семенюк Валентина (Сніговий барс)
Спасибі гостинній Одесі! Наступна зупинка – Чемпіонат України з альпінізму в Болгарії.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?