Володимир Моногаров. Світла пам’ять.

11 жовтня 2020 року на 95 році життя помер легендарний ветеран альпінізму, киянин, заслужений тренер УРСР (1962 р.), заслужений майстер спорту СРСР з альпінізму (1967 р.), майстер спорту міжнародного класу (1970 р.), триразовий чемпіон та шестиразовий призер чемпіонатів СРСР, п’ятиразовий чемпіон та дворазовий призер чемпіонатів УРСР з альпінізму, доктор біологічних наук, професор кафедри медико-біологічних дисциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України Володимир Дмитрович Моногаров.
Володимир Дмитрович брав участь в шести Гімалайських експедиціях, упродовж тридцяти років очолював Федерацію альпінізму і скелелазіння України.
Володимир Дмитрович автор 162 наукових робіт з питань спортивної фізіології, пройшов більш як 100 важких маршрутів в різних гірських районах Європи та Середньої Азії.
У віці 75 років мав намір здійснити сходження на найвищу Гору нашої планети – Еверест, але через фінансові труднощі це не вдалося здійснити.
У 2006 році (у віці 80 років) піднявся на західну вершину Ельбрусу, три ночі провів у негоді на вершині, ставши номінантом «Національного реєстру рекордів України», як «Найстаріша людина у світі, яка здійснила сходження на гору Ельбрус».
Якось Володимира Дмитровича запитали про плани на майбутнє, він відповів – «жити довго, не хворіти і побити рекорд довгого життя, що існує. Я маю намір жити понад 120 років, використовуючи всі наявні у світі засоби, доступні мені».
На жаль, трошки не дотягнув…Він у всіх справах був максималістом.
Давайте усі ми візьмемо на озброєння для нашого буття його думки, дії: “Слова і думки матеріальні. Хочеш бути сильним духом – станеш сильнішим тілом. Щастя – робити добро людям. Життя прекрасне і дивовижне. Нікому не заздри. Після світлого періоду настає чорна смуга, яка своєю чергою змінюється світлою”.
У наших серцях, пам’яті світлий образ Володимира Дмитровича залишиться назавжди.
Федерація альпінізму і скелелазіння м.Києва висловлює щирі співчуття рідним і близьким, товаришам та учням Володимира Дмитровича. Вічна пам’ять.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?