Світла пам’ять … Валерій Клєстов

Вчора не стало Валерія Іосифовича Клєстова – майстра спорту з альпінізму, киянина, заслуженого рятівника, що багато років працював у Горах.
Народився Валерій в 1939 році в Києві, закінчив математичний факультет Київського державного університету. У 1957 році по профспілковій путівці поїхав в альпіністський табір «Спартак» (зараз «Шхельда»), де його першими інструкторами були Михайло Хергіані, Йосип Кахіані і Костянтин Дадешкеліані. Закінчив школу видатного педагога альпінізму Кирила Барова, став рятувальником під керівництвом Ігоря Леонтьєва. Порятунок людей, що опинилися в суворих горах на межі життя і смерті, був постійною складовою його життя.

Клєстов був інструктором першої категорії, майстером спорту СРСР, призером різних чемпіонатів з альпінізму. Багато років працював старшим інструктором Контрольно-рятувального пункту Центрального Кавказу, а потім начальником Шхельдінского пошуково-рятувального загону Ельбруський рятувальної служби. Він учасник ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії в грудні 1988 року. Валерій Клєстов був відзначений орденом Пошани за участь у порятунку людей. Був одним з засновником промислового альпінізму, лауреатом міжнародного конкурсу літератури про екстрим.

Автор широко відомої книги “Записки спасателя”.
ФАіС м. Києва висловлює співчуття рідним та близьким Валерія

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?