Аннапурни III 7555 метрів, спроба сходження українською командою

Навряд ця спроба сходження буде брати участь десь в офіційних протоколах, але не розповісти про неї неможна, бо це був неймовірно крутий шанс на першопроходження дуже складного альпіністського висотно-техничного маршруту.

Українські альпіністи Михаїл Фомін, Нікіта Балабанов та В’ячеслав Полежайко зробили спробу пройти південно-східний гребінь Аннапурни III 7555 метрів

Цей маршрут являє собою майже трьох кілометрову стіну з усіма видами складного рельєфу: водоспадний лід, мікст (скелі, що вкриті льодом та снігом), вертикальні сніги, снігові гребні. Ділянки зі дуже складним ШТО (штучні точки опору), ділянки з глибоким снігом, й все це на хорошій висоті.

Пройти південно-східний гребінь Аннапурни III ще нікому не вдалося й він залишається “невирішеною проблемою Гімалаїв” вже понад 30 років. У 1981 році команда альпіністів з Великобританії зробила спробу — але відступили з відмітки 6500 через проблеми з акліматизацією.

У 2016 році дуже сильна австрійська команда спортсменів провела на маршруті цілих п’ять тижнів, але все ж таки відступила з відмітки 6550 метрів.

Нікіта Балабанов, Михаїл Фомін та В’ячеслав Полежайко прийняли рішення йти вниз з відмітки приблизно 6300-6340 на шостий день сходження через обмороження ніг одно з учасників, які не хотілося доводити до проблем.

Хлопці задоволені спробою, планують ще вернуться на Гору.

Фото взяти зі сторінки Нікіти Балабанова

0 Comments

Leave a reply

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?