Не стало Валерія Шакало…

20 жовтня 2021 року на 82 році помер Валерій Матвійович Шакало, майстер спорту з альпінізму, багаторазовий призер СРСР та багаторазовий призер чемпіонатів України з альпінізму, інструктор-методист з альпінізму І категорії, людина віддана горам, широко відома своєю спортивною та громадською діяльністю.
Валерій закінчив КПІ в 1962 році за спеціальністю інженер-електрик, звукотехнік. Альпінізмом почав займатись на 5-му курсі інституту. Заняття альпінізмом підштовхнули його на активну науково-творчу роботу і працюючи після закінчення КПІ в Інституті гідромеханіки АН УРСР, «підкорив» через деякий час наукову висоту – захистив кандидатську дисертацію “Телеметричні дослідження пограничного шару дельфінів”. Але любов до гір перевершила подальші наукові дослідження. Валерій ставить собі ще одну амбітну мету – виконати норматив майстра спорту з альпінізму. У 1978 році мета досягнута – він стає майстром спорту з альпінізму, а в 1979 році бере участь в очному чемпіонаті СРСР з альпінізму.
Одночасно, Валерій відкриває у себе ще одну талановиту якість – йому подобається тренерська – педагогічна робота. В Києві починає тренувати дітей, організує секції альпінізму у деяких вузах столиці. Судив змагання з альпінізму різних рангів. Щорічно проводив альпініади в різних гірських районах Кавказа – у весінній або осінній періоди року. Працював інструктором, на керівних посадах, практично у всіх альптаборах Кавказу, Паміру, Тянь-Шаню. В пострадянські часи довелось займатись і промальпом. В 90-х роках отримує звання інструктора з гірських лиж і сноуборду. Став працювати гідом: літом – з альпіністами і туристами, взимку – з любителями гірських лиж, навчаючи їх спускам зі схилів Чегета і Ельбруса. Діставши травму правого коліна і замінивши суглоб правого коліна на штучний, продовжував до останніх днів працювати в горах.
З 2005 року член Ради ветеранів ФАіС України та Києва, суддя багатьох змагань з альпінізму і скелелазіння (ветеранських, дитячих, юнацьких чемпіонатів України). ФАіС Києва разом з ветеранами альпінізму і скелелазіння України висловлюють щирі співчуття рідним, друзям Валерія Матвійовича. В наших серцях, пам’яті світлий образ Валерія Матвійовича залишиться назавжди !
Похорони будуть у вівторок 26-го числа (завтра) на кладовище у Вишневому, зустріч о 12-00 біля каплички.
Доїхати можна маршруткою 720, яка йде від пл.Перемоги через м.Житомирська. Виходити на зупинці на вимогу (кладовище в Вишневому).
Або маршрутка 301 від м. Академмістечко.
Телефон контактної особи- 068-125-70-48, Валя.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?