11-12 червня на скелях в Денешах відбудеться Чемпіонат Києва з техніки альпінізму. Запрошуємо початківців і розрядників.
Умови, перелік етапів та pекомендоване спорядження
Кваліфікація
Участь у кваліфікації беруть усі зв’язки, які зареєструвались на змагання. Для кваліфікації будуть підготовлені дві рівнозначні дистанції, де одночасно виступатимуть дві зв’язки. За результатами кваліфікації половина найкращих зв’язок потрапляє в клас «Червона зона» (розрядники), інша частина – клас «Зелена зона» (новачки).
Обладнання кваліфікаційної дистанції
ПС1, ПС3 – обладнано подвійними суддівськими перилами. Небезпечна зона (необхідно стояти на вусі самостраховки).
ПС2 – подвійні суддівські перила з двома заглушеними саудівськими карабінами.
Перелік етапів кваліфікаційної дистанції
М1 – скельний підйом. Перед стартом учасники стоять на вусах самостраховки на суддівських перилах. Перший піднаймається лазінням з верхньою суддівською та нижньою командною страховкою. Закладні елементи повинні використовуватися не рідше , ніж кожні 2 м. Перший учасник також простібає свою командну страховку через суддівські відтяжки. Першому учаснику заборонено навантажувати (братися за) суддівські відтяжки. Другий учасник піднімається лазінням з командною страховкою. На М1 обов’язкова зміна лідера та передача суддівської страховки.
М2 – косий спуск. Перший спускається по командним перилам з командною страховкою до ПС3 після чого організовує косий спуск та страховку для другого учасника. Другий спускається з командною страховкою, встібнувшись вусом самостраховки в натягнутий косий спуск.
Фініш по звільненню суддівського обладнання.
«Червона зона» (розрядники)
В «Червону зону» потрапляє половина найкращих зв’язок за результатами кваліфікації.
Обладнання «Червона зона»
ПС1, ПС3, ПС5,ПС7 – подвійні суддівські перила. Небезпечна зона. На землю заборонено ставати(нижче скель). В ПС7 та ПС1 дозволено ставати на землю.
ПС2, ПС4, ПС6 – подвійні суддівські перила з двома заглушеними саудівськими карабінами.
ПС8, ПС9 – подвійні суддівські перила.
Перелік етапів
М1 – скельний підйом. Перед стартом учасники стоять на вусах самостраховки на суддівських перилах. Перший піднаймається лазінням з верхньою суддівською та нижньою командною страховкою. Закладні елементи повинні використовуватися не рідше , ніж кожні 2 м. Перший учасник також простібує свою командну страховку через суддівські відтяжки. Першому учаснику заборонено навантажувати (братися за) суддівські відтяжки. Другий учасник піднімається лазінням з командною страховкою.
М2 – спуск по командним перилам. Перший учасник спускається по командним перилам з командною страховкою. Другий учасник так само.
М3 – траверс скельної ділянки. 4ППС. Перший проходить горизонтальну ділянку та простібає свої відтяжки у зазначені місця. Другий учасник так само.
М4 – скельний підйом. Обов’язкова зміна лідера. Першим повинен лізти той учасник, який ліз другим на М1. Перший піднаймається лазінням з верхньою суддівською та нижньою командною страховкою. Закладні елементи повинні використовуватися не рідше , ніж кожні 2 м. Перший учасник також простібує свою командну страховку через суддівські відтяжки. Першому учаснику заборонено навантажувати (братися за) суддівські відтяжки. Другий учасник піднімається лазінням з командною страховкою.
М5 – спуск по перилам з перестрибуванням через умовний рантклюфт. Перший учасник спускається по командним перилам з командною страховкою. Другий учасник так само. ПС5 віддалений від скелі.
М6 – драбинки. 6ППС. Учасники долають етап з командною страховкою.
М7 – спуск по перилам. Перший учасник спускається по командним перилам з командною страховкою. Другий учасник так само.
М8 – навісна переправа через річку. Після спуску в ПС7 обидва учасники отримують травми: в одного – травма очей, в другого – травма обох кистей. Учасники перестають бути постраждалими в ПС9. Завдання переправитись через річку обом.
Після переправи учаснику біжать на фініш (точка старту) через дамбу. Рух у зворотному напрямку (по переправі) заборонено.
«Зелена зона» (новачки)
В «Зелену зону» потрапляє частина учасників, яка за результатами кваліфікація посіла місця, починаючи з половини підсумкової таблиці та нижче .
Обладнання «Зеленої зони»
ПС1, ПС4, ПС2 – подвійні суддівські перила. Небезпечна зона.
ПС3 – подвійні суддівські перила з двома заглушеними суддівськими карабінами.
Перелік етапів
М1 – скельний підйом. Перед стартом учасники стоять на вусах самостраховки на суддівських перилах. Перший піднаймається лазінням з верхньою суддівською та нижньою командною страховкою. Закладні елементи повинні використовуватися не рідше , ніж кожні 2 м. Перший учасник також простібає свою командну страховку через суддівські відтяжки. Першому учаснику заборонено навантажувати (братися за) суддівські відтяжки. Другий учасник піднімається лазінням з командною страховкою. На М1 обов’язкова зміна лідера та передача суддівської страховки.
М2 – траверс скельної ділянки. 4 ППС. Перший проходить горизонтальну ділянку та простібає свої відтяжки у визначені місця. Другий учасник так само.
М3 – спуск по перилам. Перший учасник спускається по командним перилам з командною страховкою. Другий учасник так само.
М4 – вузли. Учасники витягують 4 картки з назвою вузла та в’яжуть їх.
Стартовий внесок 100 грн зі зв’язки
Рекомендоване спорядження
на зв’язку
1. Система
2. Шолом (обов’язково)
3. Рукавиці для дюльфера
4. Мотузки 2 штуки, (35-40 метрів)
5. Відтяжки
6. Драбинки
7. Закладні елементи
8. Карабіни
9. Спускові пристрої
10. Прусік
11. Жумар
“… саудівськими карабінами” – це круто. “… обидва учасники отримують травми: в одного – травма очей, в другого – травма обох кистей. Учасники перестають бути постраждалими в ПС9.” Цей цирк треба бачити власними руками. Їду.