Новини з альптабіра Зесхо!

Альпзбори їдуть повним ходом – Зесхо, Ушгулі, Ала-Арча.  Але деяки люди вже повернулись – і ми маємо новини саме про Зесхо. Розповідає інструктор ФАіС м. Києва – Олександр Кашель:

Декілька слів про збори під егідою ФАіС м. Києва на південному Кавказі.

Збори почалися і тривають в Грузії (Нижня Сванетія), на базі альптабору «Зесхо».

Логістично, частина учасників прилетіла в столицю Імеретії – Кутаїсі, а звідти централізовано дісталася Нижньої Сванетії. Інша частина – самостійно діставалася від Тбілісі через регіональний центр – Лентехі.

Дорога до Лентехі більш-менш нормальна. Після Лентехі дорога не просто ґрунтовка, а має лише сезонний характер: функціонує приблизно з травня по жовтень. Цього року дистанція «Лентехи – альптабір «Зесхо»» дуже проблемна: на багатьох ділянках автоброди в край тяжкі навіть для повнопривідних машин. Також, багато де зійшли селі та каменепади та пошкодили трасу. Ближче до долин тривають організовані роботи по відновленню дороги та укріплення схилів. А от вище в гори – багато залежить від таланту водія. В одному місці під впливом злив зійшла ціла скельна стіна. Пару блоків, що перекотилися через дорогу перевищують розмірами двоповерховий будинок. Видовище вражає 😉 Власне, в сам альптабір на машині заїхати не можливо – потоком знесло під’їзд до стаціонарного мосту. Від мосту поки що можна пройти пішки до табору – це приблизно 700 метрів.

Календарно, збори були заплановані в дві зміни: з 06-го по 19-те липня та з 22-го по 4-те серпня. Структурно, під егідою ФАіС Києва, у нас було два загони: один – власне київський, під керуванням Олександра “Санича” Ткачука, з очевидно, одним відділенням, другий – «кропивницький» загін, під керуванням Тетяни Кернос  🙂 В цьому загоні було два відділення, але склад їх змінювався залежно від ситуації та горосходжувальних задач. Певно, це найбарвистий загін за всі дві зміни, оскільки в ньому були представники Кропивницького, Черкас, Львова, Дніпра, Тбілісі. Ну як мені було втриматися – приєднався і я J, розвантажуючи інструкторські задачі. Крім двох загонів в першу зміну були ще дві спортивні групи. Випускаючий інструктор протягом двох змін – Ігор Кернос. Керноси та спортивні групи лишилися на другу зміну. Крім наших зборів в ущелині була лише зв’язка кіпро-німців.

Загалом ми зосередилися на двох ущелинах для сходжень та занять – одна ущелина виходить під перевал Зесхо між вершинами Ніношвілі та Марджинашвілі, друга – під вершину Мачапхара, додатково для занять та розвідки відвідали і третю ущелину – що виходить під вершину Незнайомка Вузлова. В перших двох ущелинах ми влаштовували передові табори. На розі стежок в ущелини є смачний нарзан 😉 Підхід в ущелини також складний через відсутність переправ. Переправи доводилося налаштовувати самотужки (чудова практика). Зі слів тих, хто побував в потоці – вода не холодна. Мабуть, це адреналін J Між іншим, потік потужний – ніс великі дерева, котив каміння. За спроб якось налагодити переправу у прикордонників зламалася одна вантажівка та бульдозер, майже у нас на очах. Також, на початку зборів була проблема заболоченості стежок на підходах, та згодом вода зійшла, стежки підсохли. Погода взагалі була поблажливою до нас – дощики накрапали або в ночі або у дні відпочинку J

Під  час зборів відділення пройшли цикл занять та лекцій та здійснили різну кількість сходжень в діапазоні 1Б-2А-2Б-3А, відвідали вершини Мачапхара, Марджинашвілі, Ніношвілі, Зесхо Головна та льодово-сніжне плато Фитнаргін. Плато, за кавказькими мірками, вражає!

PS там зовсім немає звязку:
що на перевалах, що на вершинах, що в таборі. Телефон побачів на вершинах до пяти операторів, але роумінг не працював. Зв’язка там нема ніякого взагалі!

Багато фото є на ФБ

0 Comments

Leave a reply

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?