Альпіністська премія Чапа 2019

17 грудня в Києві відбулось неформальне вручення призів за краще альпіністське сходження на особистий приз від славетного київського альпініста пана Ігоря Орестовича Чаплинського.
Цей конкурс пан Ігор оголосив ще влітку. Він пояснив, що робить це з нагоди свого 60-тиріччя (5 липня 2019 року), тому приз складатиме 60 тис. грн й буде вручено за найкраще сходження у 2019 році. А переможця обере сам пан Чаплинський особисто.
Сказано-зроблено! 17 грудня чотири номінанти на премію та глядачі зібрались на свято “Альпіністська премія Чапа2019 & Презентація романа Завілінського”.
До списку номінантів потрапили:
Команда Харків: Олександр Заколодній, Євген Полтавець, Євген Тимко, Валентин Сипавін. Сходження по південній стіні Монблану, 4808 м, 6 А, маршрут “Divine providеnce”. (Перше місце українського чемпіонату, третє місце чемпіонату світу від ЕААА)
Команда Суми. Володимир Рошко, Олексій Літовченко, Ярослав Рева. Першопроходження на масиві Чаухі, вершина Абудалауріс 3845 (Давид Будівельник), маршрут за назвою “Міф”. (друге місце українського чемпіонату)
Киянин Нікіта Балабанов. Сходження на Ушбу у травні, соло. Маршрут Хергіані 5Б.
Команда гірських туристів Олексій Келін, Анастасія Волкова, Андрій Дубок, Ігор Дерібас, Олег Малков. Висотний похід восени 2019 року, 300 км у Гімалаях з траверсами чотирьох 6-титисячників й з першопроходженням перевалів. Спроба зайти на вершину Дхаулагірі.
Не проста задача розсудити таких міцних номінантів, кожен унікальний й крутий по-своєму: технічно складний маршрут на найвищу точку Європи, чи технічно складний першопрохід на віддалену від цивілізації Гору, відомий маршрут на Ушбу, але ж це соло та міжсезоння, чи складний важкий похід на висоті у Гімалаях?
Ігор Орестович розсудив так, що всі залишились задоволені: 60 тисяч було поділено між усіма номінантами. По 10 тисяч отримали команди Харкова, Сум та Нікіта Балабанов, а 30 тисяч дісталося групі гірських туристів.
Всі отримали задоволення! Спортсмени, глядачі й вболівальники були щасливі! Просто чудово, що пану Чаплинському вдалося під одним дахом зібрати стільки класних українських спортсменів й всіх зацікавлених глядачів!
Довідка: Ігор Орестович Чаплинський. Майстер спорту СРСР з альпінізму, призер радянських чемпіонатів, багаторазовий призер українських чемпіонатів. Кандидат в майстри спорту зі скелелазіння. Інструктор альпінізму.
Найвидатні сходження: декілька сходжень на стіну Аксу, в тому числі першопрохід, декілька сходжень на Ушбу, в т.ч. маршрут «Характерник». Шингу-Чарпа, Дхаулагарі (Гімалаї), Мак-Кінлі (Північна.Америка), Аконкагуа (Південна Америка), чисельні маршрути на Кавказі.
0 Comments

Leave a reply

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2023  ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ ГОРОДА КИЕВА

Log in with your credentials

Forgot your details?